niedziela, 26 lutego 2017

Jennifer Teege, Nikola Sellmair "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił."Autobiograficzna książka o wnuczce Amona Götha, jednego z największych zbrodniarzy wojennych, którego znamy z historii opowiedzianej w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga oraz lekcji historii.
Wzruszająca historia młodej kobiety, która mając 38 lat, dowiaduje się kim naprawdę jest. Próba pogodzenia się z przeszłością nie jest łatwa, tym bardziej, że Jennifer ma rodzinę, pracę i ustabilizowane życie. Odkrywając swoją przeszłość, staje przed dylematem, który spowoduje, że od nowa musi uwierzyć w siebie...
Czy zaakceptuje okrutną przeszłość, czy wybaczy ukochanej babci, czy potrafi rozmawiać z matką, która ją oddała do domu dziecka...? Tego wszystkiego dowiemy się, czytając kolejne strony tej wzruszającej i zaskakującej, ale i przerażającej powieści.

AiD

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

O książce dowiedziałam się przez przypadek, gdy na lekcji polskiego nauczycielka opowiedziała nam o pewnej książce, historia ta bardzo mnie zaciekawiła i postanowiłam że ją przeczytam. Książka od samego początku bardzo mnie wciągnęła gdy zaczynałam czytać nie mogłam się oderwać. Choć historia 38 letniej Jennifer wydaje się nieprawdopodobna i wręcz jak zdarzenia z filmu to wydarzyła się na prawdę i na zawsze zmieniła jej życie.
Ewa

Prześlij komentarz